En İyi Yazılım Dili Nedir? Sorusu Tamamen Saçmalıktır!

Yazılım dünyası sürekli gelişen ve değişen bir yapıdır. Çünkü ihtiyaçlar sınırsızdır. Her karşılanan ihtiyaç yeni bir ihtiyaç doğurur. Bu sonsuz ihtiyaçları giderebilmek için yeni çözümlere gitmemiz gerekmektedir. Bazen çözümleri mevcut diller ile gideremeyebiliriz. Bunun için sürekli yeni dillere veya mevcut dillerin geliştirilmiş haline ihtiyaç duyarız.En iyi yazılım dili senin işini en az maliyet ile en performanslı bir şekilde yapan yazılım dilidir. Bu yeri gelir C# olur yeri gelir Delphi olur yeri gelir React olur yeri gelir Java olur.

Her yeni gelen teknolojiyi projende kullanacaksın diye bir şey yok. Öyle olsa bu kadar çeşitli yazılım dilleri piyasada olmazdı. Her dil yapılacak projeye göre farklı performanslar gösterir.

Öncelikle yapılacak işin gereklilikleri belirlenir. Bu gereklilikleri karşılayan bir çok dil olabilir. En uygun dili seçerken tabi ki ilk yapılacak iş bu ihtiyaçları karşılayan dilleri ayırmak. Kalanlar içerisinde, ileriye dönük projenin geleceğini de düşünerek en performanslı olanı seçmeye çalışacaksınız. Ancak bu seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir kaç soru olacak. Peki bu sorular nedir hep birlikte bakalım.

  1. Seçeceğiniz dil ile bu projeyi ne kadar sürede bitirebilirsiniz?

  2. Bu dil ile geliştirme yapmanın maliyeti nedir?

  3. Seçtiğiniz dilde ihtiyaç olma durumunda ne kadar kolaylıkla geliştirici çalışan bulabilirsiniz?

  4. Bu dilin geleceği nedir? Destek verilmeye devam ediliyor mu yoksa verilen destek kesilmiş mi?
En iyi yazılım dilini bu ve buna benzer sorulara yanıt verdikten sonra seçersiniz.Yani en iyi yazılım dili görecelidir.Ancak kişiye göre bile göreceli değildir projenize göre görecelidir.

Sizlerde en iyi yazılım dilini yorumlara yazarak okuyuculara fikir verebilirsiniz.

37 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör