Markalaşmada Kurumsal Kimlik Ürünlerinin Önemi

Markalaşmada Kurumsal Kimlik Ürünlerinin Önemi

Kurumsal kimlik çalışmalarının işletmeniz açısından katkısının yüksek düzeylerde olduğunu biliyor muydunuz? Günümüzde işletmelerin markalaşma alanında göstermiş oldukları çaba oldukça üst seviyelere gelmiştir. Markalaşmanın kurumsal kimlik açısından önemi de bu paralelde gelişmiştir. İlgili kurumsal çalışmalar oluşturulurken pek çok materyalden yararlanılabildiği gibi kurumsal kimlik ürünleri bu materyallerden birisidir. Bu yazımızda markalaşmada kurumsal kimlik ürünlerinin önemine değineceğiz.

Kurumsal Kimlik Nedir?

Kurumsal kimlik, bir işletmeye ait olan ve o kurumun ne olduğunu tanımaya yarayan ayırt edici görsel öğelerdir. Bu öğeler tanıtım amacı güder. Kurum dışarıdan nasıl görünmek istiyorsa ilgili kimlik çalışmaları buna göre düzenlenmektedir. Kurumun duruşunun bir temsili olarak öne çıkan kurumsal kimlik, markanın kolayca tanınabilmesi ve hatırlanabilmesi için gerekli olan tüm işlemleri yürütme faaliyetidir. Bu nedenle kurumunuzun ayırt edici bir kimliğini oluşturmak için siz de bazı çalışmalar yürütmek isteyebilirsiniz. Bunu çeşitli yollarla yapabileceğiniz gibi sitemiz üzerinden kendinize özel bir şekilde yaptıracağınız kupa bardak ya da promosyon bardak yardımı ile de gerçekleştirebilirsiniz.
Günümüzün işletmeler arası rekabet dünyasında kurumların ayırt edilebilmesi ve hatırlanabilmesi oldukça önem gerektiren unsurlardan bazılarıdır. Bunu sağlamak için kurumunuz için oluşturacağınız kimlikten faydalanabilirsiniz. Kurum kimliğinde logodan renk tercihlerine kadar her sürecin bir kültür içerisinde gerçekleştirilmesi gerekir. Örneğin işletme eğlence odaklı bir yapıda ise logo, renk tercihi, jingle, motto, misyon ve vizyon buna göre düzenlenmesi gerekmektedir. 

Kurumsal Kimlik Öğeleri Nelerdir?

Kurumsal kimliğin öğeler kartvizit ya da logo ile sınırlı değildir. Sırasıyla kurumsal kimliğin öğelerini aktarmak gerekirse şu şekilde yazılabilir.
 • Logo ve Semboller
 • Kurum Adı
 • Renk ya da Font Tercihleri
 • Motto
 • Slogan
 • Sosyal Medya Çalışmaları
 • E-Posta İmzası
 • Kartvizit
 • Sticker
 • İlanlar
 • Kişisel Ürünler vb. (Anahtarlık, kupa bardakkalemlik, promosyon bardak)
Kurumsal Kimlik Oluşumunda Kurumsal Kimlik Ürünlerinin Önemi

Kurumsal kimliğin ne olduğuna ve önemine dair açıklamalarda bulunduktan sonra kurumsal kimliğin çalışmalarında kullanılacak ürünlerin, bu kimliği oluşturma açısından önemine değinebiliriz. Günümüzde işletmeler, kurumsal kimlik çalışmalarına ayrı bir önem vermektedir. Bunu sağlarken bazı ürünleri ön plana çıkarmaktadır. İlgili ürünler, kurumsal kimlik oluşturma çalışmalarında kullanılan, kupa bardak gibi kişisel ürünler üzerine markanın ayırt edici tasarımlarının yansıtıldığı ürünleri ifade eder. Bu ürünler telefon kılıfı, anahtarlık, çerçeve, saat, magnet, promosyon bardak şeklinde olabilmektedir. Bu kişisel ürünleri kullanarak kurumsal kimliğinizi oluşturabileceğiniz çalışmaları başarıyla yürütebilirsiniz. 
Markalaşma açısından kurumsal kimlik ürünlerinin önemi ise kişisel ürünlerde yer alan logo, motto, slogan gibi materyallerle birlikte kurumsal kimliğin oluşumunda büyük roller üstlenmesidir. Bu sayede kurumsal kimlik çalışmalarında tamamen özgün olabilir ve farklılık yaratabilirsiniz. Markalaşma açısından bu ürünlerin öneminin büyük olduğu bilindiğine göre, kurumsal kimlik oluşumunda da ilgili ürünlerin katkısı büyük olacaktır.
Her ölçekte yer alan işletmelerin varlıklarını profesyonel bir şekilde sürdürebilmeleri açısından kurumsal kimlik ürünlerinin önemi büyüktür. Marka güveni, varoluşsal anlamda markaya katkı bu ürünler ile sağlanırken, işletmenin satışının ileri boyutlara taşınmasına da yardımcı olur. Kartvizit, kupa bardak, promosyon bardak gibi ürünlerden oluşan bu kategoride kurumunuz için bir kurumsal kimlik ürününü sitemizden bulabilmeniz mümkündür. İşletmenin prestiji açısından da önemli olan bu ürünler yardımıyla işletmenizi profesyonel bir hale getirebilirsiniz. 


 

25.09.2020

Seramistik

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.